Seçmeli Derslerde Tercih Süresi Uzatıldı.
 

SEÇMELİ DERSLERDE TERCİH SÜRESİ UZATILDI.

Yayın Tarihi : 02/02/2023 - 09:59
Seçmeli Derslerde Tercih Süresi Uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 Ocak’ta sona erecek seçmeli ders başvurularının 10 Şubat saat 17.00’ye kadar uzatıldığını duyurdu. 2023-2024 eğitim döneminde okutulacak seçmeli ders tercih sürecinde ilkokul 4, ortaokul 5, 6, 7 ve lise 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan öğrenciler gelecek yıl için, Kur’an, Siyer ve Temel Dini Bilgiler gibi 3 dini dersi seçebiliyor. Akit’in seçmeli din dersleri tercihinin ihmal edilmemesi gerektiği yönündeki ısrarlı haberleri sonrası seçmeli ders tercih süresi uzatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 20 Ocak’ta sona erecek seçmeli ders sürecinin 10 Şubat saat 17.00’ye kadar uzatıldığını duyurdu. 2023-2024 eğitim döneminde okutulacak seçmeli ders tercih sürecinde ilkokul 4, ortaokul 5, 6, 7 ve lise 9, 10 ve 11. sınıflarda okuyan öğrenciler gelecek yıl için, Kur’an-ı Kerim, Peygamberimizin Hayatı ve Temel Dini Bilgiler gibi 3 dini dersi seçebiliyor. Tercih sürecinin uzatılması, hâlâ din derslerini tercih etmemiş öğrenci velileri için çok önemli bir fırsat niteliğini taşıyor. Alınan uzatma kararının, yüce dinimiz İslam’ın çocuklarına doğru ve güvenilir kaynaklardan öğretilmesini önemseyen veliler tarafından iyi değerlendirilmesi gerekiyor.  

https://www.yeniakit.com.tr78 kez görüntülendi.

Rastgele Haber;


 
Sayfa Etiketleri : Kalecik haber, Kalecik Kaymakamlığı , Kalecik Belediyesi, Kalecik Karası Üzüm Şarabı, kalecik tarihi yerler, develioğlu köprüsü, kalecik kalesi, kalecik ayvası, kalecik üzümü, kalecik karası, karahan konağı, kalecik hamamı, kalecik şehsuvar cami, kalecik tabakhane camii, kalecik kızılırmak, incirlik parkı, kalecik kültürü, ekonomisi, yerel insanları, kalecik ekmeği, kalecik kasnak böreği, kalecik cevizli çöreği, belediye başkanı nevzat şahin, kalecik un, kalecik yem ,kalecik devlet hastanei, kalecik müftülüğü,kalecik sydv vakfı, kalecik milli eğitim müdürlüğü, Kalecik Haber, Cep Haber , Mobil Haber, Olay Var, Sitenek Ekle Kodu Html Kodu, Kalecik Adına Aradığın Herşey Burada